Dzisiaj w Parlamencie Europejskim, w debacie dotyczącej zwalczania terroryzmu w imieniu Grupy EKR głos zabrał wiceprzewodniczący PE, Ryszard Czarnecki.

 

Europoseł PiS zwracał uwagę, jak istotne jest zrozumienie powagi sytuacji, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. “Nasi podatnicy, wyborcy oczekują od nas poważnych debat i poważnych propozycji rozwiązań, a nie płytkich dyskusji, które urągają powadze Parlamentu Europejskiego” – mówił Czarnecki. Wiceprzewodniczący PE zaznaczył, iż proponowane przez PE rozwiązania są krokiem naprzód, lecz nie będą przyjmowane bezkrytycznie.

 

Ponadto zauważył, że poczucie zagrożenia wśród Europejczyków wzrosło w ostatnim czasie, co przekłada się na większą wagę jaką społeczeństwa przywiązują do problemu bezpieczeństwa. “Myślę, że obecnie z punktu widzenia przeciętnego Polaka, Niemca, Francuza, Brytyjczyka, Czecha czy Duńczyka kwestia bezpieczeństwa w kontekście terroryzmu jest sprawą absolutnie podstawową” – dodał polski polityk.

 

Ryszard Czarnecki dodał, że wolą wyborców jest zwiększenie uprawnień różnych instytucji, które się bezpieczeństwem zajmują. “Musimy o tym pamiętać i starajmy się wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom” – zakończył polityk PiS.